Bize Ulaşınız 0212 545 16 61
Adres İslambey Cd. No:5
Eyüp/İstanbul
Close
0212 545 16 61 - 0212 497 06 66 info@renkkina.com
hakkımızda

1988 yılında düğün organizasyon sektöründe açılışı yapılan işletmelerimiz, 2003 senesinde 4. şubesini açarak günümüze kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Geçmişten günümüze kadar, 10 binin üzerinde organizasyon (düğün, nişan, sünnet, kına gecesinin yanında toplantı, konferans, kongre) gerçekleştirme mutluluğunu yaşamış bulunuyoruz. Ayrıca yine kendimize ait stüdyomuzda fotoğraf-video kayıt hizmetini de verdiğimizi ve yine mekânlarımızda hizmet verdiğimiz davetlerde kendi mutfağımızda pişirdiğimiz yemeklerimizi sunduğumuzu da belirtmek isteriz. Davet konusunda hemen hemen bütün tamamlayıcı unsurları olan catring, fotoğrafçılık, organizasyon, salon süsleme vb gibi… Hizmetleri bünyesinde bulunduran, bunun dışında işinde uzman iş ortaklarımız ile gecelerinizi eksiksiz kılıyoruz. Organizasyon sahiplerini çok yakından dinleyip, onlarla birlikte gecelerimizi planlıyoruz. Organizasyon sahipleri ile samimi yaklaşım ve yerine getirdiğimiz taahhütler ile sadık aile müşteri portföyünü elimizde tutmaktayız. Günümüze kadar 2 neslin davetine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uzun süredir bu sektörde olmamız bizim talep ve isteklerin farklılığını gözlemleme şansını yakalattı. Bununla birlikte davet sahibinin isteklerini kolaylıkla anlayabiliyoruz.

Düğün organizasyonların protokol olduğu son zamanlarda kına gecelerin sayıca çok daha fazla yapılması ve gelin hanımın bizzat ilgilendiği organizasyonlarda bunca yıldır edinmiş olduğumuz bilgi birikim ve yaratıcılığımızla harmanlıyoruz. Ortaya çok daha şık ve farklı organizasyonlar yapma mutluluğu yaşıyoruz.

Günümüzde çiftlerimiz ailelerinden fazla destek göremiyor. Eskiden birçok iş imece usulü olurken şimdi şehir hayatının vermiş olduğu yoğunluktan dolayı çiftimiz her şeyi kendisi yapmak zorunda. Bu kimi zaman çiftlerimizin tercihi oluyor. Bizler çiftlerimizin isteklerini tecrübemizle yerine getirmektir.

Sektörde uzun yıllardır olmanın ve marka değerimize değer katmak için en küçük ayrıntı bizler için çok mühimdir.

Nasıl Başladı

Öğrenciliğik zamanımdan itibaren ailemize ait olan işletmede çalışırken binlerce organizasyon (düğün, nişan, sünnet, kına gecesinin yanında toplantı, konferans, kongre) gerçekleştirme mutluluğu yaşadım. Şahsım olarak işletmenin her türlü yönetsel ve saha operasyonlarında fiili olarak yer almışımdır.

Yılların vermiş olduğu tecrübeyi farklı mekanlardaki gelen taleplere cevap verebilmek için Renk Davet’i kurdum. Renk Davet çatısı altında Renk Kına Organizasyonu ile birlikte kısa zamanda 4 ve 5 yıldızlı otellerle yapmış olduğumuz iş ortaklıkları ile sayısız organizasyona imzamızı attık. Bu organizasyonlarda çiftimizin isteği doğrultusunda mekan sunmanın dışında geceyi planlayıp kıyafetinden dansına kadar her konuda destek veriyoruz. Ayrıca dış çekim ya da organizasyon sırasında profesyonel ekip ile birlikte foto-video kaydı desteği veriyoruz.

Amacımız Renk Davet olarak “davet” kapsamında bütün organizasyonları planlayıp organize etmek.

Düğün protokol, kına eğlence…

Organizasyon 4 ayaklı bir masaya benzer. Bu masayı dik tutabilmek için ayakları iyi dengelemek gerek.  Bu ayaklardan biri kısa ya da uzun olduğu zaman masa düz durmaz. Bu 4 temel ikram, dekor, müzik ve hizmettir. Kendi başlarına hepsini büyük bir titizlikle belirlerken bütünlüğü sağlayabilmek için birbirleri ile renk ahengini oluşturmaya da özen göstermeliyiz.  Bunlardan birinin eksiği gecemize gölge düşürebilir.

Bunları planlarken çiftimizin ya da ailelerimizin isteklerinin yanında örf ve adetlerini de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Hayatlarında ilk defa davet verdiğini düşündüğümüz organizasyon sahiplerinin gözden kaçırdığı, düşünemediği unsurlar muhakkak olur. Biz burada da devreye giriyoruz. Yaptığımız işin pardonunun olmadığının bilincindeyiz.

Bu işe başladığım ilk yıllarda rezervasyonu anne ve baba yaparlardı. Gece ile ilgili ikramlardan tutunda müzik tercihine kadar birçok şeye onlar karar verirlerdi.  Gelin damadın dışında sanki anne ve babanın davetiymiş gibi planlanması beni ilk yıllarımda düşündürtmüştür.  Hatta davetlileri de onlar belirlerdi. (gelin ve damat düğünden sonra fotoğraflarını seçmeye geldiklerinde çoğu zaman birbirlerine fotoğraftaki kişiyi gösterip -kim olduğu sorusunu sorar ve genelde o kişinin kim olduğu bilinmezdi.)  Günümüzde bu değişmeye başladı… Düğünden önce çiftimize ulaşmak istesem de bazen bunda ailelerin baskın çıkması sonucu ulaşamaz, ulaştığım çiftlerimizin bazıları ise bu planlamayı tamamen ailelerine bıraktıklarını dile getirirlerdi. Gelin ve damadı çoğu zaman organizasyon anında görme şansı yakalardım. O kısacık anda bazen çok daha öncesinde planlamamız gereken taleplerde bulunurlardı.

Çiftlerin arzuları ailelerin adetleri ile birleşince çiftler için bu durum eğlenceden ziyade protokole dönüyor. Ailelerin isteklerini onları kırmamak için evet deyip bekârlığa veda ya da kına gecesini tamamen kendileri planlamayı tercih ediyor. Kına geceleri protokolden uzak geçtiği için çoğu zaman çok daha keyifli geçtiğini söylemeden edemeyeceğim.

Sosyal ekonomik olsun ya da kültürel olsun bütün düğünler birbirinin aynısı görünse de aslında her bir organizasyon birbirinden çok farklı. Yakın zamanda

Siz Düşleyin Biz Gerçekleştirelim

Bize Ulaşınız